Terminator

Ruch oporu


#1 2009-01-22 11:03:23

Xtrame

Nowy

Zarejestrowany: 2009-01-21
Posty: 8
Punktów :   

Porównanie Pierwszego filmu z drugim

Pierwszy Terminator to legenda. I następca wcale nie mniejsza. Ale która część uznajecie za bardziej wybitną ? Jedynka to czyste nowatorstwo. I rozmach jak na owe czasy. T2 pod względem rozmachu prześciga swoją epokę i jest niezapomnianym filmem. Znacznie mi bliższym niż pierwowzór. Jest bardziej przystępny dla zwykłego widza. Porusza więcej kwestii moralnych (uczucia u maszyny, ojcostwo itp). I jest naprawdę kinem wielkiej przygody. Dostajemy to co w T1 plus wiele, wiele więcej.

Offline

 

#2 2009-01-22 11:07:09

Tool

Nowy

Zarejestrowany: 2009-01-22
Posty: 4
Punktów :   

Re: Porównanie Pierwszego filmu z drugim

Jedyne czego w T2 nie znalazłem a byłe elementem T1 to groza. Prawdziwa groza niczym z Horroru. I ten klimat zaszczucia i bezradności. Niemniej to T2 i dla mnie jest bardziej strawny.


No Future

Offline

 

#3 2009-01-22 11:26:07

Xtrame

Nowy

Zarejestrowany: 2009-01-21
Posty: 8
Punktów :   

Re: Porównanie Pierwszego filmu z drugim

W ostatecznej rozgrywce T-1000 jest nowszym modelem i jego umiejętności też sprawiają wrażenie- jak można TO pokonać ?! Ale fakt że jedynka ma więcej z niby horroru. Klimat T2 jest świetnie zbudowany za sprawą pełnokrwistych postaci. Nawet te z dalszego planu są takie prawdziwe.

Offline

 

#4 2009-01-26 11:23:45

Ord

Buntownik

Zarejestrowany: 2009-01-24
Posty: 18
Punktów :   

Re: Porównanie Pierwszego filmu z drugim

A ja bym oceniał jeszcze filmy w skali wyprzedzenia swojej epoki. A tutaj T2 jest niekwestionowanym wygranym. Efekty robią wrażenie do dziś, film pod każdym względem wytrzymuje próbę czasu. Spodba siei dzieciakom i komuś z bardziej dojżałym gustem filmowym.

Offline

 

#5 2009-01-27 19:11:04

Skynet

Administrator

Zarejestrowany: 2009-01-21
Posty: 25
Punktów :   

Re: Porównanie Pierwszego filmu z drugim

Sam też zagłosowałem na T2 i zrobiłem to z czysty sumieniem. Na myśl o ponownym oglądaniu T1 nie czuje tego dreszczu jaki towarzyszy mi przy T2, choć znam go tak dobrze. To że potrafi jenakowo ciekawić za każdym razem i dawać uczucie odkrywania na nowo, stanowi o jego wielkości.


I'll Be Back !

Offline

 

#6 2009-04-20 00:27:12

Mr.G

Nowy

Zarejestrowany: 2009-04-11
Posty: 6
Punktów :   

Re: Porównanie Pierwszego filmu z drugim

Tool napisał:

Jedyne czego w T2 nie znalazłem a byłe elementem T1 to groza. Prawdziwa groza niczym z Horroru. I ten klimat zaszczucia i bezradności.

W pełni się pod tym podpisuję przez co nie potrafię zadecydować.
1 i 2 to dwa zupełnie inne filmy, dwie opowieści, nawet dwóch Arnich. Pierwszy to niezwykle mocne kino grozy, trzymające w napięciu, doskonale ukazujące, że ma się do czynienia z prawdziwą maszyną do zabijania, aż czuje się ten metaliczny klimat. Kontynuacja to świeże spojrzenie, robione z większym rozmachem, wzruszający i głęboki film poruszający kwestie niemalże filozoficzne. Oba są na swój sposób niezwykłe, co prawda to dwójka stała się kultowa, ale stawiam te filmy na innych półkach, a nie obok siebie. Dlatego nie zagłosuję, po prostu nie potrafię.

Offline

 

Stopka forum

RSS
Powered by PunBB
© Copyright 2002–2008 PunBB
Polityka cookies - Wersja Lo-Fi


Darmowe Forum | Ciekawe Fora | Darmowe Fora
www.danny-phantom.pun.pl www.cold-wars.pun.pl www.pedago.pun.pl www.orp.pun.pl www.tawernagothic.pun.pl