Terminator

Ruch oporu

  • Nie jesteś zalogowany.
  • Polecamy: Komputery

#1 2009-01-21 12:57:14

Skynet

Administrator

Zarejestrowany: 2009-01-21
Posty: 25
Punktów :   

Relacje Johna z Cameron

To co się dzieje pomiędzy Johnem a Cameron wymaga dokładnej analizy. Oczywiste było że początkowo musi się zbliżyć do niego. Zdobyć zaufanie i wykorzystać to w swej misji. Tak rozumie Terminator. Jednak jak wiemy Cameron to model o zdumiewających możliwościach uczenia się zachowań ludzkich. I zastanawia mnie mówiąc wprost czy między nimi można mówić o jakimś rodzaju miłości ?  O ile w pierwszym sezonie dobry kontakt jest obustronny, to w drugim cos się psuje. Niemniej pomimo wielu opinii fanów ja nie dostrzegłem jakoby Connor był zainteresowany Cameron jako dziewczyną (?). Za wiele miał do czynienia z maszyna mi by dać się zmylić jej powłoce. Ich relacje mogły by być odbiciem relacji Johna z Arnim z T2. No ale nie mieszajmy teraz w to filmu.  W pierwszym odcinku drugiego sezonu po tym już jak Cameron ochipiała,  John ryzykuje wszystko, wkładając jej na nowo chipa. Był to wielki akt zaufania. Nie wiem z czego wynika to ciepło z jego strony. Mówi – Uratowała mi życie. Wygląda wiec na to że to rodzaj wzajemności. Ale sądzę ze jest tu też jakieś emocjonalne przywiązanie. Cały czar pryska gdy John poznaje Railey. Cameron oczywiście nie daży jej sympatią twierdząc ze tamta stanowi zagrożenie. Ale chyba wszyscy widzimy że ona jest zazdrosna, tzn było by to pewne gdyby była człowiekiem. Nie wiemy jak złożone są jej uczucia jako maszyny. Może ma wprogramowaną dyrektywę która każe jej adorować (w pewien sposób) Johna ?


I'll Be Back !

Offline

 

#2 2009-01-21 19:40:15

Xtrame

Nowy

Zarejestrowany: 2009-01-21
Posty: 8
Punktów :   

Re: Relacje Johna z Cameron

W przyszłości John i Cameron mają bardzo dobre i bliskie relacje. Została wysłana w przeszłosc jako najbardziej zaufany żołnierz. Możliwe że spełni rolę na miare tej jaką spełnił Kyle. A co do samej więzi z Johnem... Też nie wiem kiedy mamy do czynienia z jej autentycznymi uczuciami a kiedy z suchymi obliczeniami w kodzie zero jedynkowym. To co odbieramy jako jej zazdrość i wrogosc co do Railey może wynikać tylko z tego że im bliżej blondyny tym przebiek misji jest zakłucony. A Cameron zależy by wszystko było zgodne z planem.

Offline

 

#3 2009-01-21 20:10:31

Gun Man

Rebeliant

Zarejestrowany: 2009-01-21
Posty: 21
Punktów :   

Re: Relacje Johna z Cameron

To że John z Railei coś tam ten, wynika z tego że spotkała go w takiej chwili słabości, kied potrzebował "żywej" dziewczyny. Chłopak nienawidzi swojego przeznaczenia i przyszłości więc częściowo wyżywa się na matce i częściowo na Cameron, która jest bezpośrednia częścią przyszłości.  W Railei ceni te jej zwyczajność, przez to ze jest częścia teraźniejszosci. Gdy pozna prawde zrobi sie ciekawie ^^  Jego zachowanie nie jest dojżałe. I wierzę że między nim a Cameron będzie dobrze. A ona sama jes dla mnie okropną tajemnicą. Chyba sami twórcy nie bardzo wiedzą co z tego wyjdzie.

Offline

 

#4 2009-01-22 15:39:36

Xtrame

Nowy

Zarejestrowany: 2009-01-21
Posty: 8
Punktów :   

Re: Relacje Johna z Cameron

PIerwsza chwila kiedy między Jonem a Cameron było spięcie to po 3 odcinku pierwszego sezonu, jak tamta dziewczyna ze szkoły skoczyło z dachu. Johna gryzło sumienie że jej nie uratował i obwiniał za to Cameron.

Offline

 

#5 2009-01-24 21:19:39

Gun Man

Rebeliant

Zarejestrowany: 2009-01-21
Posty: 21
Punktów :   

Re: Relacje Johna z Cameron

Ale już w następnym bodaj odcinku, co jechali Vanem a w pace z tyłu walczyła Cameron z terminatorem (ten co mu dłoń urwało) i jak potem dostawała baty leżąc na ziemi, John aż rwal się do pomocy tylko że go Sarach chwyciła. Tzn, miłością bym tego nie znazwał czy coś, ale jakaś forma emocjonalnej więzi jest oczywista. A John to chyba blondynki woli-Obecnie Railei, a w pierwszym sezonie do takiej Sherry zachodził. Pamiętacie ?

Offline

 

#6 2009-01-24 21:30:14

Bartek

Rebeliant

Skąd: Trzebinia
Zarejestrowany: 2009-01-21
Posty: 25
Punktów :   
WWW

Re: Relacje Johna z Cameron

Warto się tutaj zastanowić dlaczego chciał jej pomóc. Być może podświadomość Johna jeszcze nie oswoiła się z tym, że Cameron jest maszyną i chciał jej pomóc jak człowiekowi. Może także uznawał ją za coś bezcennego (nie chodzi mi tu o materializm). Ludzie bardzo przywiązują się do różnych rzeczy np. laptopów, komórek, samochodów itp. Myślę, że gdyby właściciel zobaczył swojego lapka kopanego przez jakiegoś gościa to też by pobiegł mu z pomocą (mu znaczy laptopowi ). Nie chcę tu oczywiście porównywać Cameron do zwykłego komputera. W sumie to należałoby ją traktować jak człowieka. Ciekawi mnie czy gdyby życie Sary, Johna i Cameron nie zostało zakłócone przez żadne zagrożenie to czy John kapnął by się, że Cameron nie jest człowiekiem.

Offline

 

#7 2009-01-24 21:36:30

Ord

Buntownik

Zarejestrowany: 2009-01-24
Posty: 18
Punktów :   

Re: Relacje Johna z Cameron

W pilocie ich pierwsze spokanie było takie nacechowane naturalnością, jesli chodzi o mowe ciała. Cameron nie była "sztywna" wypytywała jednak o rodzine i dociekała, co mogło wzbudzać podejrzenia. Jej misją było chronienie go, ale przez zdobycie najpier zaufania. Gdyby powiedziała wprost że jest maszyną chłopok by sie wystraszył, Sarah chwyciła za strzelbe i po przyjaźni by było.

Offline

 

#8 2009-01-24 21:43:01

Bartek

Rebeliant

Skąd: Trzebinia
Zarejestrowany: 2009-01-21
Posty: 25
Punktów :   
WWW

Re: Relacje Johna z Cameron

W odcinku 2 serii 2 również zaczęła się zachowywać bardzo naturalnie kiedy podchodziła do gości grających w billarda. Myślę, że może się przełączać między trybami bojowym (gdy walczy), czuwającym (gdy nic się nie dzieje), udawającym człowieka (gdy potrzeba), piorącym pranie (gdy ktoś każe ).

Offline

 

#9 2009-01-25 14:05:50

Skynet

Administrator

Zarejestrowany: 2009-01-21
Posty: 25
Punktów :   

Re: Relacje Johna z Cameron

Pomysł z trybami w jakich działa Camron jest sensowny. Wszak Terminatory mogą przejsć w stan oczekiwania (ten niby-sen).  A jej zachowanie gdy uzmysłowiła sobie że jest Alison ? Zachowywała się jak człowiek. Jeśli miał bym zabawić się w prorokowanie to jednak stawiam na to że w definitywnym zakończeniu serialu Cameron zostanie zlikwidowana. Szkoda, przyznaję.


I'll Be Back !

Offline

 

#10 2009-01-25 17:42:32

Bartek

Rebeliant

Skąd: Trzebinia
Zarejestrowany: 2009-01-21
Posty: 25
Punktów :   
WWW

Re: Relacje Johna z Cameron

Cameron jest modelem eksperymentalnym zbudowanym przez Skynet. Spędziła chyba sporo czasu z Allison ucząć się jej zachowań i wspomnień. Może przez to czasem działa nieprzewidywalnie. Może coś jeszcze wymagało w niej dopracowania gdy złapał ją ruch oporu i przeprogramował. Mogliby w którymś odcinku zawiązać jeszcze raz do tego wątku z powstaniem Cameron.

Offline

 

#11 2009-01-26 11:04:02

Gun Man

Rebeliant

Zarejestrowany: 2009-01-21
Posty: 21
Punktów :   

Re: Relacje Johna z Cameron

Słyszałem info że odbijej jej jeszcze, i znowu będzie polowała na Johna. Obecnie gdy pisze te słowa (13 odcinek 2 sezonu) relacje z Johnem są takie sobie. Jest ledwo tolerowana. Śmierć Railei jeszcze bardziej namiesza w głowie Johna, ale pote może na prostą jakoś wyjdzie.

Offline

 

Stopka forum

RSS
Powered by PunBB
© Copyright 2002–2008 PunBB
Polityka cookies - Wersja Lo-Fi


Darmowe Forum | Ciekawe Fora | Darmowe Fora
www.slayersfans.pun.pl www.nyanfriends.pun.pl www.sonygsm.pun.pl www.gf.pun.pl www.knightsofharmony.pun.pl