Terminator

Ruch oporu


#1 2009-01-22 10:53:05

Tool

Nowy

Zarejestrowany: 2009-01-22
Posty: 4
Punktów :   

Boty do rozowy

Często po naoglądaniu się terminatorów i wsłuchiwaniu się w ten ic sposób rozumowania i gadania mam ochote sprawdzic w praktyce jak to "myśli" maszyna. Niestety boty są bardzo ubogir. Wszyscy zapewne znamy SNIKERSa. D chwili aż nie nauczymy go czegoś stanowi prawdziwą fontannę głupoty. Lepsze rważenie wywarł na mnie bot INGUARIS-- http://www.inguaris.pl/  Znacznie lepiej potrafi oddać iluzję życia i w pierwszym kontakcie mi imponował. Wystarczyło jednak kilka chwil rozmowy więcej by odkryć ograniczenia bota, no ale naraziej nic lepszego nie znalazłem. Jak macie jakieś schizowe rozmowy z botami to wklejcie je tu.


No Future

Offline

 

#2 2009-01-26 23:44:09

Bartek

Rebeliant

Skąd: Trzebinia
Zarejestrowany: 2009-01-21
Posty: 25
Punktów :   
WWW

Re: Boty do rozowy

Heh... bawiłem się kiedyś Snikersem. Podstawiłem go pewnego dnia pod swoje gg i poszedłem na parę godzin połazić z kumplami. Gdy przyszedłem zobaczyłem, że były 3 rozmowy. 1 kumpel, który od razu się skapował, że to snikers, 2 kumpela, też szybko zauważyła, że coś nie gra chociaż musiałem jej potem tłumaczyć co to było na gg no i 3 osobą była jakaś nieznajoma dziewczyna. Oj długo gadał z tym programem Wprawdzie kapła się, że coś nie tak jest w rozmowie. Jak to okresliła "Jesteś chyba robotem! Nie gadam z tobą." czy coś w tym stylu. No ale Snikers jest na tyle "sprytny", że gdy jego rozmówca nic nie pisze to wysyła coś w stylu "Powiedz mi coś ciekawego, a nie tak milczysz." No i znowu ta laska gadała sobie ładną chwilę z programikiem Dopiero za 3 razem zamilkła i już prośby Snikersa nie pomogły Ale mniejsza z tym. Jeden dialog z tą nieznajomą był fajny. Mniej więcej tak to szło:

<ona> masz fotkę?
<snikers> mam
<ona> to pokaż
<snikers> pokazywałem jak byłem mały. Teraz się wstydzę

Nie pamiętam dokładnie tego dialogu ale to ostatnie zdanie było rozbrajające

Offline

 

#3 2009-01-27 11:01:30

Gun Man

Rebeliant

Zarejestrowany: 2009-01-21
Posty: 21
Punktów :   

Re: Boty do rozowy

Też bawiłem się ze Snikersem. Tyle że jeden fragmenst naszej rozmowy był zaskakujący. Program był uruchomiony na komie kolegi. Ja i kilku innych czasem gadaliśmy ze Snikersem by coś go poduczyć. Jeden z kolegów-Tomek, zwyzywał bota. Gdy ja rozmawiałem ze Snikersem ten gadał że ma zły humor bo go obrazili. Po kilkunastu minutach rozmowy pytam go czy mnie lubi, on że tak. Potem powiedziałem mu że znam tego Tomka i znowu spytałem czy mnie lubi. Snikers odpisał- No nie wiem, jesteś kumplem Tomka. 
Nie jest to może śmieszne, ale mnie zasoczyło. Bo to chyba jakaś forma myslenia ?

Offline

 

#4 2009-02-14 17:52:08

Resistance

Buntownik

Zarejestrowany: 2009-02-14
Posty: 15
Punktów :   

Re: Boty do rozowy

Bot VS Terminator
Bot to jest zwykły program skompilowany z kilkudziesięciu linijek kodu.
Terminator posiada chip który jest wykonany w kilkunasto nanometrowym procesie technologicznym posiada on strukturę neuronową.Dzięki temu potrafi się uczyć i co najważniejsze posiada SAMOŚWIADOMOŚĆ.


"Come with me if you want to live"
http://img.userbars.pl/16/3171.png

Offline

 

#5 2009-02-15 00:54:39

Bartek

Rebeliant

Skąd: Trzebinia
Zarejestrowany: 2009-01-21
Posty: 25
Punktów :   
WWW

Re: Boty do rozowy

Nie wiem jak są już zaawansowane prace nad tym ale kiedyś czytałem gdzieś o procesorach neuronowych (chyba tak to się tłumaczy). Procesor wyspecjalizowany byłby po prostu do symulacji stycznych sieci neuronowych. Ciekawe są też procesory kwantowe, które będą miały niesamowitą wydajność zdolną w jednej chwili złamać hasła aż 2048 bitowe (na złamanie hasła 128 bitowego wszystkie zwykłe komputery na świecie razem wzięte potrzebowałyby czasu dłuższego niż istnieje wszechświat). Istnieje już prototyp tego procesora. Być może on pozwoli na symulację 100 miliardów neuronów, z których składa się mózg człowieka.

Dla tych, którzy chcą się pobawić już sieciami neuronowymi polecam fajny projekt napisany w Javie o nazwie Joone. Jest też wersja w interfejsem graficznych chociaż osobiście wolę sam sobie program napisać ręcznie z wykorzystaniem Joone. Jakoś tak łatwiej. Ciekawy jest też program napisany przez Polaków do symulacji sztucznego życia o nazwie Framstics. Również są w nim proste sieci neuronowe, które są jakby mózgiem bardzo prostych sztucznych form życia, które żyją, poruszają się, krzyżują i ewoluują by najlepiej dostosować się do środowiska.

Co do botów widziałem w sieci kilka umieszczonych na stronach internetowych. Najbardziej w pamięci utkwił mi Fido. Był to chyba pierwszy polski bot na stronie. Nawet ciekawe rzeczy wypisywał.

Edit:
Procesory w techonologii 16 nm Intel planuję zacząć produkować w 2013 roku.

Ostatnio edytowany przez Bartek (2009-02-15 13:51:41)

Offline

 

#6 2009-02-15 13:35:01

Ord

Buntownik

Zarejestrowany: 2009-01-24
Posty: 18
Punktów :   

Re: Boty do rozowy

Ooo. Ciekawe rzeczy wypisujesz. Muszę sprawdzic te boty, bo bardzo lubie uczyć czy tez jakoś komunikować się z AI. Ale większosc niestet ma wiele skryptów i bardzo łatwo można go ośmieszyć.

Offline

 

Stopka forum

RSS
Powered by PunBB
© Copyright 2002–2008 PunBB
Polityka cookies - Wersja Lo-Fi


Darmowe Forum | Ciekawe Fora | Darmowe Fora
www.manganime.pun.pl www.lost24turnieje.pun.pl www.rpgkk.pun.pl www.si.pun.pl www.magi-nation-super.pun.pl